Jak leczę moich pacjentów?

Wraz z zespołem lekarzy w Stomatologii Baker & Mikołajczyk, wykonuję wszystkie rodzaje zabiegów stomatologicznych. Przede wszystkim jednak szczycimy się tym, że leczymy kompleksowo, wykonując poważne i rozległe prace protetyczne czy zabiegi chirurgiczne.

Jako specjalista periodontologii zajmuję się także pacjentami z paradontozą i innymi schorzeniami dziąseł i błony śluzowej.

Jak leczymy naszych pacjentów?

Wykonujemy wszystkie rodzaje zabiegów stomatologicznych. Przede wszystkim jednak szczycimy się tym, że leczymy kompleksowo, wykonując poważne i rozległe prace protetyczne czy zabiegi chirurgiczne. Magdalena Baker jako specjalista periodontologii zajmuje się także pacjentami z paradontozą i innymi schorzeniami dziąseł i błony śluzowej.

Periodontologia (leczenie chorób dziąseł i przyzębia)

Dowiedz się, dlaczego o dziąsła należy dbać, a ich zła kondycja może doprowadzić do utraty zębów.

Czytaj więcej
Kompleksowe leczenie stomatologiczne

Zobacz, jak dlaczego ważne jest kompleksowe podejście do leczenia problemów jamy ustnej i jak je osiągamy.

Czytaj więcej

Zobacz, o co najczęściej pytają pacjenci

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania pacjentów. Może znajdzie się wśród nich ważna dla Ciebie informacja.

Dlaczego moje dziąsła krwawią?

Najczęstszym powodem krwawienia dziąseł jest nagromadzony kamień nazębny, w którym kumulują się bakterie pobudzając stan zapalny, który będzie się powiększał, a dziąsła najprawdopodobniej będą puchnąć. Należy więc przyjść do stomatologa na zabieg oczyszczania zębów z kamienia i osadu (skaling i piaskowanie), a także wdrożyć prawidłową higienę jamy ustnej, by kamień się nie odkładał. Inne przyczyny to niedobór witamin, zaburzenia hormonalne, anemia lub inne schorzenia, które także wymagają konsultacji medycznej.

Dlaczego boli mnie ząb?

Najczęstszą przyczyną bólu zęba jest próchnica. Innym powodem może być zaawansowana nadwrażliwość, ubytki klinowe (utrata fragmentu szkliwa np. wskutek intensywnego szczotkowania), urazy lub pęknięcia. Każda z tych przyczyn wymaga konsultacji z lekarzem, który podejmie leczenie, a w przypadku nadwrażliwości zastosuje profesjonalne gabinetowe preparaty oraz zaleci konkretne produkty do stosowania domowego, które będą odpowiednie do stopnia problemu.

Jak często należy chodzić na wizyty kontrolne?

Badanie stomatologiczne, tak zwany przegląd, powinno się robić dwa razy w roku. Może się zdarzyć, że stomatolog zaleci częstsze wizyty, np. gdy cierpisz na choroby dziąseł lub przyzębia albo gdy miałeś wykonywany zaawansowany zabieg.

Jak długo trwa leczenie protetyczne?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj uzupełnienia protetycznego został wybrany (korona, most, itp.) oraz czy to leczenie musi być poprzedzone innymi zabiegami, aby przygotować jamę ustną na przyjęcie korony czy mostu. Wszystko to jest omawiane i ustalane podczas konsultacji.

Czy w gabinecie zrobię zdjęcie RTG?

Tak. Specjalnie dla naszych pacjentów wyposażyliśmy gabinet w RTG punktowy oraz panoramiczny (pozwalający wykonać zdjęcie całej jamy ustnej).

Jak leczy się paradontozę?

Sposób podejścia do leczenia zależy od stopnia rozwoju choroby. We wczesnym stadium lekarz periodontolog wykonuje kompleksowy zabieg oczyszczania jamy ustnej z kamienia nad- i poddziąsłowego, by usunąć złogi bakteryjne, które niszczą dziąsło, korzeń i kość. To, jak często odbywają się zabiegi określa lekarz i zależy to od jego oceny stanu jamy ustnej oraz od podejścia pacjenta do codziennej higieny.

W późnym, bardzo zaawansowanym stadium choroby leczenie wykorzystuje zabiegi periochirurgiczne, rekonstrukcja kości itp.

Czy da się wybielić martwy ząb?

Tak, martwy ząb da się wybielić. Ten rodzaj wybielania wykonywany jest wyłącznie przez lekarza stomatologa, ponieważ wymaga podania preparatu wybielającego do środka zęba. To wybielanie może trwać kilka wizyt w zależności od możliwości i efektu, do jakiego dąży pacjent.

Zapoznaj się z zaleceniami po zabiegach

ZALECENIA PO ZABIEGACH

Zapoznaj się z zaleceniami po wybranych zabiegach. Twój lekarz wyjaśni także wszystko na wizycie i odpowie na Twoje pytania.

PO zabiegach na przyzębiu

  1. W ciągu kilku godzin po zabiegu stosuj zimny kompres, np. okład z lodu.
  2. Nie pij alkoholu. Nie pal lub ogranicz palenie papierosów.
  3. Dobrze się odżywiaj – jedz miękkie, wartościowe produkty, które nie wymagają intensywnego gryzienia, np. pieczywo, jajka, banany. Unikaj jednak mlecznych produktów. Pij soki bogate w witaminę C. Możesz reagować nadwrażliwością na zimne i gorące pożywienie.
  4. Przyjmuj leki przeciwbólowe oraz antybiotyk według wskazań lekarza.
  5. Przez pierwsze dwa dni śpij w pozycji półleżącej lub na wznak.
  6. Nie podejmuj wysiłku fizycznego.
  7. Myj zęby. W miejscu operowanym delikatnie szczotkuj miękką szczoteczką, pozostałe części uzębienia możesz szczotkować normalnie. Może pojawić się nieco krwi oraz ból, co jest w zupełności normalne i pokazuje, że pobudzanie tkanki przez szczotkowanie jest konieczne. Jeśli ból ma sprawić, że unikasz szczotkowania, na ok 20 minut przed higieną jamy ustnej weź lekarstwo przeciwbólowe. Czysta jama ustna jest niezwykle ważna dla procesu gojenia.
  8. Możesz odczuć podwyższenie temperatury i/lub dreszcze. Jeśli te objawy będą trwały dłużej niż 24 godziny, a temperatura ciała przekroczy 38 stopni lub będzie niższa niż normalna, powiedz o tym lekarzowi.

przy krwawieniu po zabiegach na przyzębiu

  1. Nieco krwi w ślinie to normalna sytuacja po zabiegu na przyzębiu.
  2. Krwawienie może potęgować się poprzez wysiłek fizyczny, palenie, płukanie jamy ustnej, spożywanie gorących lub pikantnych pokarmów itp.
  3. Gdy krwawienie nie ustaje możesz nabrać do ust zimnej wody i przez kilka minut trzymać ją w miejscu opatrunku. Nie płukaj!
  4. Jeśli to nie pomoże, zastosuj inną metodę: mokra torebka czarnej herbaty lub chusteczka higieniczna powinna być umieszczona w miejscu opatrunku – obejmując dziąsło po obu stronach (od policzka i od języka). Mocno naciśnij po obu stronach palcami (kciuk i wskazujący) i utrzymuj ten nacisk przez 20 minut.
  5. Jeśli krwawienie nadal występuje skontaktuj się z lekarzem.

Efekty zabiegów

Obejrzyj zdjęcia z przeprowadzonego leczenia

Zapraszam Cię na wizytę stomatologiczną. Możesz też umówić się na konsultację i poznać możliwości leczenia.

ZAPISZ SIĘ